top1
top2
Etkinlik Albümü
Bültenlerimiz
2+ Yaş Grubu
3+ Yaş Grubu
4+ Yaş Grubu
Yaz Okulu
Rehberlik
Dil Eğitimi

Velilerle İletişim

VELİLERLE İLETİŞİMİMİZ

Aileler olarak okul yaşantısına nasıl dahil olabiliyoruz? 

Verilen eğitimin sürekliliğinin ve kalıcılığının sağlanması ancak anne-babaların programa katılımı ile mümkündür. Anne – babaların okul yaşantısına dahil olmaları ile çocukların sağlıklı bir eğitim sürecine girmelerine ve bir bütün olarak gelişimlerine katkıda bulunurlar. Ebeveynler okulla işbirliği sürecinde çocuklarının nasıl bir eğitim aldığını görebilmenin yanı sıra gelişimlerini destekleyebilmek için neler yapabilecekleri hakkında fikir sahibi olurlar. Diğer yandan çocuklarımız da ailelerinin kendilerinin gelişim ve eğitimleriyle ilgilendiğini fark ederek önemsendiklerini ve kendilerine değer verildiğini hissedeceklerdir.

 Okul-aile işbirliğine çok önem veren okulumuzun izlediği aile katılımı programı;

-       Okulumuzda düzenlenen çeşitli seminerler

-       Aile paylaşım günü

-       Tema sunumları

-       Ayın ülkesi / sanatçısı / hayvanı / mesleği ile ilgili sunum ve etkinlikler

-       Arzu eden velilerin tercih ettikleri bir etkinlikle okul yaşantısına katılımları

-       Uçurtma Şenliği

-       Yılsonu şenliği vb. etkinlikleri kapsamaktadır.

Biz veliler okulunuzu istediğimiz zaman arayabiliyor ya da ziyaret edebiliyor muyuz?

Velilerimiz her zaman okulu arayabilir, ziyaret edebilir, öğrenci işleri, okul idaresi ve rehberlik servisi ile görüşebilirler. Eğitimin aksamaması için sınıf öğretmenleri ile yapılacak görüşmelerin saatleri tanışma toplantısında açıklanmaktadır. 

Bizi seven büyüklerimiz, günlük okul yaşantımızı nasıl takip edebilirler?

Çocuklarımızın yemek öğünlerinin detaylandırıldığı ve katıldıkları etkinlikleri aktaran “günlük iletişim defterlerimiz” her gün evlerine gönderilmektedir.

Bizlerle paylaşacağınız bültenlerin ve haftalık raporların içeriği hakkında bilgi verir misiniz?

Aylık bültenlerimizde; bir ay içinde yapılması planlanan anadili, sanat, müzik/orff, mutfak, beden eğitimi, yaratıcı drama etkinlikleri, bilişsel gelişimi destekleyen ve oyun temelli etkinlikler, fen-doğa, bale-modern dans çalışmaları, satranç,  çeşitli parti-kutlamalar, okul içine-dışına geziler/ev ziyaretlerinin yanı sıra  velilerimizle paylaşmak istediğimiz duyurularımız, aylık yemek listemiz ve rehberlik yazılarımız bulunmaktadır.

Haftalık raporlarımızda; bir hafta boyunca işlediğimiz temaların, sanat, yaratıcı drama, Türkçe dil, beden eğitimi, müzik, fen-doğa, mutfak, bale ve modern dans, bilişsel gelişimi destekleyen etkinlikleri yanı sıra gezi, parti, serbest kürsü, aile katılımı, sayı dünyası, İngilizce, rehberlik gibi çalışmaların detaylarını velilerimizle paylaşmaktayız.

Ben annemle babamı çok seviyorum ve onlardan ayrılırken zorlanıyorum. Okula başladığımda onlar benimle kalacaklar mı?

Özellikle küçük yaş grubu öğrencileri anne ve babalarıyla okula gelmektedirler. Ebeveynler öğretmen ile sık sık iletişim kurma ihtiyacı içindedirler. Eğitimin ilk yıllarında veliyi bilinçlendirmek ve her an yanlarında olduğumuzu hissettirmek amacıyla bu konuda yapıcı davranılmasının, ayrıca okulun açıldığı dönemde çocuklarımızın uyum sürecinde veliden destek almanın gerekliliğine inanıyoruz.